Rejestracja Przychodni Przyszpitalnej
Rejestracja Przychodni Przyszpitalnej czynna jest we wszystkie dni robocze od godz. 7.15 do 18.00.
Dla wygody Pacjentów funkcjonują 4 kanały zapisów (na pierwszą wizytę lub jeśli w czasie poprzedniej lekarz nie określił dokładnego terminu następnej):
- telefonicznie tel. 221 501 409. (Sygnał oczekiwania na zgłoszenie nie oznacza, że nikt telefonu nie odbiera ale że równolegle trwa już rozmowa z innym Pacjentem).
- mailowo: zapisy@szpitalpraski.
pl – W wiadomości koniecznie należy podać TYLKO zwrotny kontakt telefoniczny do siebie (pracownik Szpitala skontaktuje się celem ustalenia szczegółów wizyty). - osobiście: bezposrednio w okienku w godzinach pracy Rejestracji
- korespondencyjnie: przed wejściem do Przychodni jest umieszczona skrzynka, w której zostawić można kartkę z prośbą o kontakt celem umówienia wizyty (dla osób nie używających maila)
Korzystając z kanału mailowego oraz korespondencyjnego (karteczka) prosimy nie podawać jakichkolwiek danych poza numerem telefonu kontaktowego. Pracownik Przychodni zada skontaktuje się z Państwem nie później niż 3 dnia roboczego od przekazania informacji.
Pacjent zapisując się na wizytę zostanie poproszony przez Pracownika Przychodni o podanie kodu skierowania oraz swojego numeru PESEL
Skierowanie do Poradni Specjalistycznej wystawia lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej lub lekarz specjalista. Honorujemy tylko skierowania wystawione przez lekarza, który ma podpisana umowę z NFZ lub jest zatrudniony w placówce medycznej, która ma zawartą umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Skierowanie nie jest wymagane do następujących poradni specjalistycznych:
- ginekologii i położnictwa,
- dla kombatantów.
Skierowanie do specjalisty nie jest wymagane od następujących pacjentów:
- osoby chore na gruźlicę,
- osoby zakażone wirusem HIV,
- inwalidzi wojenni i wojskowi,
- kombatanci oraz osoby represjonowane,
- cywilne niewidome ofiary działań wojennych,
- osoby uzależnione od alkoholu, środków odurzających i substancji psychotropowych – w zakresie lecznictwa odwykowego,
- działacze opozycji antykomunistycznej oraz osoby represjonowane z powodów politycznych (od 31.08.2017),
- osoby posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (od 01.07.2018).
Podana w czasie zapisu godzina wizyty u lekarza specjalisty ma charakter orientacyjny. Proszę pamiętać, że każdy Pacjent wymaga od lekarza innego czasu poświęconego na badanie
i rozmowę. Są także Pacjenci, którzy przyjęci muszą być poza kolejnością.
O ewentualnej zmianie terminu wizyty u lekarza specjalisty, pacjent informowany jest telefonicznie. Prosimy o aktualizację podawanych przez Państwa numerów telefonów.
W dniu wyznaczonej wizyty pacjent powinien zgłosić się do Rejestracji Przychodni Przyszpitalnej nie wcześniej niż około 15 min przed planowaną wizytą celem zweryfikowania prawidłowości danych, aktualności upoważnień itp.
Zgodnie z komunikatem NFZ dotyczącym zasad udzielania świadczeń osobom uprzywilejowanym informujemy, że obowiązują następujące zasady udzielania świadczeń opieki zdrowotnej osobom posiadającym szczególne uprawnienia w tym zakresie.
Uprawnienia do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej poza kolejnością mają:
- Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi i Zasłużeni Dawcy Przeszczepu,
- inwalidzi wojenni i wojskowi oraz kombatanci,
- uprawnieni żołnierze i pracownicy oraz weterani poszkodowani – w zakresie leczenia urazów i chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa,
- kobiety w ciąży (od 01.01.2017),
- świadczeniobiorcy do 18 r.ż., u których stwierdzono ciężki i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu (od 01.01.2017),
- działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych (od 31.08.2017),
- osoby posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (od 01.07.2018).
Korzystanie poza kolejnością ze świadczeń specjalistycznych w ambulatoryjnej opiece zdrowotne oznacza, że:
- świadczeniodawca udziela tych świadczeń poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez niego listy oczekujących,
- świadczeniodawca udziela tych świadczeń w dniu zgłoszenia,
- w przypadku gdy udzielenie świadczenia nie jest możliwe w dniu zgłoszenia, świadczeniodawca wyznacza inny termin poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez niego listy oczekujących,
- świadczenie z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej nie może być udzielone w terminie późniejszym niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia osoby uprawnione korzystają ze świadczeń opieki zdrowotnej po okazaniu właściwego dokumentu potwierdzającego uprawnienia.
Pierwszeństwo w korzystaniu z ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych ustawowo nie ogranicza się wyłącznie do tzw. pierwszych wizyt – obejmuje ono cały proces leczenia pacjenta.
Przepis ten nie dotyczy kolejki przed rejestracją, a jedynie uprawnia do zapisu poza kolejką oczekujących na konkretne świadczenia zdrowotne.
* ze względu na implementację Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, przejściowo dostępne wyłącznie dla specyficznej grupy pacjentów nie pierwszorazowych.
Poza godzinami zarezerwowanymi dla świadczeń w ramach kontraktu z NFZ lekarze specjaliści przyjmują także odpłatnie. Terminy wizyt płatnych staramy się dostosowywać do potrzeb Pacjentów. Szczegółowych informacji udziela nasz Punkt Obsługi Pacjenta Komercyjnego pod nr 22-555-1111.
Pełną informację o wszystkich świadczeniach udzielanych przez Szpital Praski odpłatnie (poza kontraktem NFZ) znajdziecie Państwo także na stronie Bez kolejki.