Szpital Praski | Program
146
page-template-default,page,page-id-146,page-child,parent-pageid-140,unknown,wp-accessibility-helper,accessibility-contrast_mode_on,wah_fstype_zoom,accessibility-remove-styles-setup,accessibility-underline-setup,accessibility-location-right,ajax_updown_fade,page_not_loaded

Program

Zarys programu- wszystkie tematy realizowane są we wszystkich rodzajach kursów.

  1. Fizjologia porodu, etapy porodu i kwestia ochrony krocza, wpływ rodzącej na przebieg porodu, przezycia i zachowania kobiety rodzącej i ososby towarzyszącej, decyzja o wspólnym porodzie, metody łagodzenia bólu porodowego, wybór miejsca narodzin, plan porodu, organizacja opieki medycznej w porodzie, zwiedzanie oddziału, warsztat praktyczny z przejścia i przyjęcia porodu. Zajęcia z położną
  2. Połóg – pielęgnacja, przebieg, zmiany na poziomie emocjonalnym i relacyjnym w związku. Rehabilitacja kobieca- konieczność fizjoterapii okołoporodowej, terapia mięsni dna miednicy oraz mobilizacja blizn po cięciu cesarskim i szyciu krocza. Zajęcia z położną i fizjoterapeutką uroginekologiczną.
  3. Laktacja – mechaznim produkcji kobiecego pokarmu, wskazniki skutecznego karmienia, mechanizm ssania piersi, dieta kobiety karmiącej. Zajęcia z położną.
  4. Noworodek – stany adaptacyjne, opieka i postępowanie medyczne po porodzie w szpitalu. Okres noworodkowy jako IV trymestr ciąży- sensoryka i sen noworodka. Pielęgnacja, kąpiel i przygotowanie domu na przyjęcie dziecka. Warsztat z kąpieli dziecka. Zajęcia z położną.
  5. Kurs I pomocy noworodkowej z ratownikiem medycznym.

Zmiana wielkości liter