Szpital Praski | Centralna Sterylizatornia
96
page-template-default,page,page-id-96,page-child,parent-pageid-82,unknown,wp-accessibility-helper,accessibility-contrast_mode_on,wah_fstype_zoom,accessibility-remove-styles-setup,accessibility-underline-setup,accessibility-location-right,ajax_updown_fade,page_not_loaded

Centralna Sterylizatornia

Lokalizacja - budynek A2

Centralna Sterylizatornia to miejsce od którego zależy bezpieczeństwo Pacjentów, nic więc dziwnego, że w czasie przeprowadzanych w ostatnim okresie modernizacji Szpitala Praskiego położyliśmy szczególny nacisk na jej nowoczesne wyposażenie oraz prawidłowość stosowanych procedur, a także najwyższe kwalifikacje zatrudnionego Personelu. Dysponujemy dwoma sterylizatorami przelotowymi do sterylizacji wysokotemperaturowej (121 – 134°C) parą wodną w nadciśnieniu oraz sterylizatorem do sterylizacji niskotemperaturowej ( 55°C) tlenkiem etylenu.

Do zadań CS należy przygotowywanie i zaopatrywanie wszystkich komórek Szpitala Praskiego w materiały medyczne:

  • zestawy narzędziowe,
  • pojedyncze narzędzia i sprzęt medyczny, . Artykuły medyczne gumowe, silikonowe, lateksowe, . Materiał opatrunkowy, . Bieliznę operacyjną.

Układ przestrzenny Centralnej Sterylizatorni z wydzielonymi trzema strefami roboczymi, gwarantuje zachowanie ruchu postępowego narzędzi i sprzętu medycznego od punktu przyjęć, aż do strefy sterylnej, skąd wydawany jest gotowy produkt sterylny.

Wszystkie procesy dezynfekcji i sterylizacji są monitorowane metodami fizycznymi, kontrolowane za pomocą testów chemicznych i biologicznych.

Centralna Sterylizatornia realizuje usługi dla innych – uprawnionych – podmiotów. Jesteśmy w stanie zapewnić każdemu podmiotowi medycznemu wymagane przepisami sanitarnymi zaopatrzenie w sterylizację:

  • zestawów narzędziowych oraz pojedynczych narzędzi, . gumowych, silikonowych i lateksowych artykułów medycznych . materiałów opatrunkowych i bielizny zabiegowej.

  Informacji na temat warunków współpracy i cennika udzielamy w odpowiedzi na zapytanie ofertowe skierowane na adres: hlanga@szpitalpraski.pl.

Gwarantujemy nowoczesność, konkurencyjne ceny oraz dostosowanie kalendarza usług do oczekiwań kontrahenta!