Szpital Praski | Zakład Radiologii
86
page-template-default,page,page-id-86,page-child,parent-pageid-82,unknown,wp-accessibility-helper,accessibility-contrast_mode_on,wah_fstype_zoom,accessibility-remove-styles-setup,accessibility-underline-setup,accessibility-location-right,ajax_updown_fade,page_not_loaded

Zakład Radiologii

Lokalizacja Budynek A2 parter

Podstawową siedzibą Zakładu Radiologii jest ciąg gabinetów na parterze budynku A2. To tu Pacjenci znajdą rejestrację Zakładu, a także gabinety wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyki obrazowej (RTG, tomograf komputerowy, usg).  Pracownicy Zakładu Radiologii diagnozują także Pacjentów bezpośrednio w Oddziałach (dzięki posiadanym urządzeniom mobilnym).

Zakład Radiologii połączony jest siecią informatyczną z wszystkimi komórkami Szpitala. Pozwala to na znaczne przyspieszenie lekarzom dostępu do wyników badań. Daje także możliwość dokonywania pilnych, specjalistycznych konsultacji „na odległość”.

Zakład Radiologii – w ramach podpisanego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – wykonuje badania diagnostyki obrazowej dla Pacjentów posiadających hospitalizowanych oraz posiadających odpowiednie skierowanie. W tym drugim przypadku liczba możliwych do wykonania badań ograniczona jest wartością limitu kontraktowego określonego przez MOW NFZ. Kolejka do badań (dla Pacjentów niehospitalizowanych) prowadzona jest zgodnie z zasadami określonymi przez NFZ.  (Podmiot, w którym kolejka oczekujących na świadczenie jest najkrótsza można sprawdzić korzystając z serwisu www.kolejki.nfz.gov.pl).

  Zapisy na badania finansowane przez NFZ prowadzi bezpośrednio Rejestracja Zakładu pod nr 22-555 10 13, 22-555 10 01

Zakład Radiologii wykonuje także badania odpłatnie (poza kontraktem z Narodowym Funduszem Zdrowia). Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z naszym Punktem Obsługi Pacjenta Komercyjnego (tel. 22-555-111 bez kolejki). Ceny badań określa cennik (plik pdf).

Należy pamiętać, iż do niektórych badań diagnostyki obrazowej należy się właściwie przygotować. Jeśli nie jesteście Państwo pewni czy dane badanie wymaga specjalnego przygotowania – zapytajcie o to lekarza kierującego. Możecie także upewnić się zaglądając na specjalną stronę naszego serwisu „Przygotuj się do badania”.

Informujemy, iż zgodnie z zawartą umową diagnostykę obrazową w zakresie badań rezonansu magnetycznego zapewnia naszym hospitalizowanym Pacjentom Affidea Warszawa. Szpital Praski nie prowadzi zapisów na badania MR!