Szpital Praski | Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej

email:pmarczynski@szpitalpraski.pl

Pielęgniarka Oddziałowa: Agnieszka Stopczyk
email: astopczyk@szpitalpraski.pl

Oddział nie udziela informacji telefonicznych. Zasady uzyskiwania informacji o stanie zdrowia pacjenta przez osoby, które do informacji takiej pacjent upoważnił określa procedura.

Oddział pełni dyżur całą dobę

Oddział Urologii w Szpitalu Praskim istnieje nieprzerwanie od 1924 roku i jest obecnie najstarszym Oddziałem Urologicznym w Warszawie. Nosi imię swojego pierwszego Ordynatora, wybitnego urologa tamtych czasów – dr. n. med. Jana Kiełkiewicza.

Zespół Oddziału opiekuje się Pacjentami powyżej 16 roku życia i wykonuje następujące procedury:

• Prostatektomia radykalna u chorych z rakiem gruczołu krokowego (prostaty).
  • Cystektomia i cystoprostatektomia radykalna z wytworzeniem odprowadzania moczu (w tym z wytworzeniem zastępczego pęcherza jelitowego) u chorych z rakiem pęcherza moczowego.
  • Nefrektomia radykalna oraz NSS (usunięcie guza oszczędzające nerkę) u chorych z rakiem nerki.
  • Plastyka zwężenia połączenia miedniczkowo – moczowodowego.
  • Ureterolitomia w kamicy moczowodowej.
  • Pielolitotomia i nefrolitotomia w zaawansowanej kamicy układu moczowego.
  • PCNL – przezskórne operacje kamicy nerkowej.
  • URSL –  usuwanie złogów z moczowodu z wykorzystaniem lasera holmowego.
  • TURT –  przezcewkowa elekroresekcja guzów pęcherza moczowego.
  • TULEp przezcewkowa enukleacja gruczolaka prostaty laserem diodowym.
  • TURP – przezcewkowa elektroresekcja gruczolaka prostaty.
  • Nowoczesne operacje nietrzymania moczu u kobiet – TVT, TOT, Urolastic.
  • Chirurgia naprawcza dróg moczowych: pourazowa, popromienna i inne.
  • Leczenie zwężeń cewki moczowej z użyciem błony śluzowej policzka, napletka i skóry prącia.
  • Leczenie pęcherza neurogennego przy użyciu toksyny botulinowej w ramach programu lekowego Ministerstwa Zdrowia.

Wiele procedur planowych, jak również ostrodyżurowych wykonywanych jest metodą laparoskopową.

Przyjęcia do Oddziału:

• w stanach zagrożenia życia lub zdrowia za pośrednictwem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego,
  • planowo zgodnie z kolejką prowadzoną zgodnie z zasadami określonymi przepisami oraz zasadami Narodowego Funduszu Zdrowia.

Kolejność zabiegów planowych ustalana jest zgodnie z prowadzoną na zasadach określonych przez NFZ listą. (Podmiot, w którym kolejka oczekujących na świadczenie jest najkrótsza można sprawdzić korzystając z serwisu www.kolejki.nfz.gov.pl)

Oddział dysponuje łóżkami w zmodernizowanej w 2016 roku części Szpitala. Sale 1 i 2 łóżkowe każda z własną łazienką i wc.

Pacjenci w czasie hospitalizacji  mają zapewnioną rehabilitację prowadzoną przez fizjoterapeutów. Po wypisaniu z Oddziału istnieje możliwość kontynuowania rehabilitacji w naszym Zakładzie Rehabilitacji i Fizykoterapii w ramach NFZ (w granicach określonego przez MOW NFZ limitu i zgodnie z kolejką) lub komercyjnie.

Oddział posiada możliwość wykonywania operacji poza kontraktem z Narodowym Funduszem Zdrowia. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z naszym Punktem Obsługi Pacjenta Komercyjnego (tel. 22-555-111 bez kolejki). Ceny poszczególnych zabiegów komercyjnych kalkulowane są indywidualnie (po konsultacji lekarskiej) w oparciu o cennik (plik pdf).