Szpital Praski | Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii
page-template-default,page,page-id-28,page-child,parent-pageid-24,ajax_updown_fade,page_not_loaded

Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii

Lokalizacja : Budynek A-2 I piętro

Ordynator: dr n. med. Piotr Sowiński
email:psowinski@szpitalpraski.pl

Dr n. med. Piotr Sowiński pełni także funkcję Wojewódzkiego Konsultanta w dziedzinie anestezjologii

Pielęgniarka Oddziałowa: Lidia Sitek
email: lsitek@szpitalpraski.pl

Zgodnie z przepisami ustawy Oddział nie udziela jakichkolwiek informacji o Pacjentach i ich leczeniu przez telefon.

Oddział pełni dyżur całą dobę

Zespół Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii opiekuje się Pacjentami:

Oddziału Intensywnej Terapii:

Aparatura medyczna najnowszej generacji (kardiomonitory z opcją zaawansowanego monitorowania hemodynamicznego, respiratory, pompy infuzyjne) umożliwia monitorowanie funkcji życiowych Pacjentów oraz prowadzenie różnych form zaawansowanej terapii.

Pomieszczenia oddziału są klimatyzowane. Oddział wyposażony jest w wielofunkcyjne łóżka z materacami przeciwodleżynowymi. Oddział dysponuje 10 stanowiskami.

Zajmujemy się leczeniem chorych w stanach zagrożenia życia, w szczególności takich jak:

• Urazy wielonarządowe
  • Zatrucia (w ramach współpracy z Oddziałem Toksykologii)
  • Ostra niewydolność oddechowa
  • Ostra niewydolność nerek
  • Wstrząs
  • Ostra niewydolność krążenia
  • Zaburzenia metaboliczne

Usługi w ramach zaawansowanej terapii:

• Wentylacja mechaniczna, z wykorzystaniem różnych trybów, w tym wentylacja nieinwazyjna
  • Farmakologiczne i mechaniczne (kontrapulsacja wewnątrzaortalna) wspomaganie układu krążenia
  • Ciągłe, przyłóżkowe terapie nerkozastępcze, również z wykorzystaniem metody antykoagulacji pozaustrojowej
  • Żywienie dojelitowe, całkowite żywienie pozajelitowe
  • Leczenie ciężkich zakażeń

Centralnego Bloku Operacyjnego i Sal Pooperacyjnych:

Bezpieczeństwo okołooperacyjne pacjentów jest naszym priorytetem. Nadzór nad chorym w trakcie zabiegu operacyjnego sprawuje lekarz specjalista wspólnie z pielęgniarką przeszkoloną w zakresie anestezjologii.

Funkcje życiowe pacjenta monitorowane są przez nowoczesną aparaturę, spełniającą europejskie wymogi.

W okresie pooperacyjnym pacjent przebywa na Oddziale Pooperacyjnym.

Zespół anestezjologów zapewnia konsultacje pacjentów w stanach zagrożenia życia, resuscytacje na oddziałach Szpitala oraz konsultacje przedoperacyjne.

Nasi lekarze korzystają z nowoczesnych metod obrazowania naczyń, nerwów – usg, stimuplex.

Oddział POP dysponuje 14 stanowiskami znieczuleń.

Sali Cesarskich Cięć:

Lekarz anestezjolog jest – przez całą dobę – do dyspozycji zespołu ginekologiczno-położniczego.

Zespół reanimacyjny:

Ponad to lekarze anestezjolodzy służą pomocą we wszystkich oddziałach Szpitala.