Szpital Praski | Oddział Ginekologiczno-Położniczy
40
page-template-default,page,page-id-40,page-child,parent-pageid-24,unknown,wp-accessibility-helper,accessibility-contrast_mode_on,wah_fstype_zoom,accessibility-remove-styles-setup,accessibility-underline-setup,accessibility-location-right,ajax_updown_fade,page_not_loaded

Oddział Ginekologiczno-Położniczy

Lokalizacja : Budynek A I piętro

Ordynator: dr n. med. Małgorzata Reinholz-Jaskólska
email:mreinholz@szpitalpraski.pl

Pielęgniarka Oddziałowa: Dorota Kurnicka
email: dkurnicka@szpitalpraski.pl

Oddział nie udziela informacji telefonicznych. Zasady uzyskiwania informacji o stanie zdrowia pacjenta przez osoby, które do informacji takiej pacjent upoważnił określa procedura.

Oddział pełni dyżur całą dobę

Zespół Oddziału opiekuje się Pacjentami powyżej 16 roku życia i wykonuje procedury:

  • w zakresie położnictwa (I stopień referencyjności),
  • w zakresie ginekologii m.in:

  • Wyłuszczenie mięśniaków.
  • Usunięcie macicy.
  • Zabiegi na szyjce macicy.
  • Poprawienie statyki narządu rodnego, plastyki krocza i pochwy (obniżenie narządu rodnego, wypadanie narządu rodnego).
  • Operacje na przydatkach drogą LSC i laparotomii.
  • Nietrzymanie moczu.

W ramach oddziału funkcjonuje Pododdział Ginekologii Onkologicznej (akredytowany ośrodek szkolący Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w zakresie onkologii ginekologicznej).

Główny Konsultant ds. Ginekologii Onkologicznej – prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński

Przyjęcia do Oddziału:

Oddział dysponuje łóżkami w zmodernizowanej w 2016 roku części Szpitala. Dla wygody Pacjentek Oddział można obejrzeć dzięki wirtualnej wycieczce.

Więcej informacji dla Pacjentek zainteresowanych porodem w Szpitalu Praskim znajduje się w dziale: PORÓD W PRASKIM

Tam również znajdują się informacje dla Pań szukających wiedzy o PLANOWE CC

Informacja dla Pacjentek ginekologicznych:

Wykonujemy zabiegi zarówno drogą tradycyjnej chirurgii, jak również laparoskopii i histeroskopii. Po zabiegu Pacjentki trafiają na salę intensywnego nadzoru pooperacyjnego, a następnie przenoszone są do sal dla chorych. Po wyjściu ze Szpitala pacjentka jest objęta opieką ambulatoryjną lub jest kierowana pod opiekę lekarzy prowadzących. W ramach hospitalizacji jednodniowych na Oddział Ginekologiczno – Położniczy przyjmowane są również pacjentki wymagające szybkiej i krótkiej diagnostyki, zwykle połączonej z małym zabiegiem.

Kolejność zabiegów planowych ustalana jest zgodnie z prowadzoną na zasadach określonych przez NFZ listą. (Podmiot, w którym kolejka oczekujących na świadczenie jest najkrótsza można sprawdzić korzystając z serwisu www.kolejki.nfz.gov.pl)

Oddział posiada możliwość wykonywania operacji poza kontraktem z Narodowym Funduszem Zdrowia. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z naszym Punktem Obsługi Pacjenta Komercyjnego (tel. 22-555-111 bez kolejki). Ceny poszczególnych zabiegów komercyjnych kalkulowane są indywidualnie (po konsultacji lekarskiej) w oparciu o cennik (plik pdf)

Przygotowanie do zabiegu ginekologicznego:

Jeżeli:

  • Pacjentka choruje na choroby inne niż ginekologiczne, należy powiadomić o tym lekarza kwalifikującego do operacji – jeśli lekarz uzna to za konieczne, zostanie Ona skierowana na dodatkową konsultację do specjalisty w celu wykluczenia przeciwwskazań do operacji ginekologicznej.
  • Pacjentka przyjmuje stale jakiekolwiek leki należy z lekarzem prowadzącym ustalić konieczność i czas ich odstawienia

Kwalifikacja do operacji odbywa się w czasie wizyty w Poradni Ginekologiczno – Położniczej Przychodni Przyszpitalnej. Datę konsultacji należy ustalić z Rejestracją Przychodni Przyszpitalnej.

W wyznaczonym w czasie konsultacji terminie hospitalizacji Pacjentki zgłaszają się do Izby Przyjęć Oddziału na czczo – nie wolno jeść, pić, żuć gumy na 6 godzin przez operacją.

O wynikach i dalszym leczeniu Pacjentki informowane są przez lekarza Oddziału w toku hospitalizacji lub przy wypisie.