Szpital Praski | Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej
page-template-default,page,page-id-36,page-child,parent-pageid-24,ajax_updown_fade,page_not_loaded

Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej

Lokalizacja : Budynek A III piętro
Ordynator: prof. dr hab. n. med. Waldemar Kostewicz
email:wkostewicz@szpitalpraski.pl

Pielęgniarka Oddziałowa: Bogumiła Marunowska
email: bmarunowska@szpitalpraski.pl

Zgodnie z przepisami ustawy Oddział nie udziela jakichkolwiek informacji o Pacjentach i ich leczeniu przez telefon.

Oddział pełni dyżur całą dobę

Zespół Oddziału opiekuje się Pacjentami powyżej 16 roku życia i wykonuje następujące procedury:

• Operacje pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych (metodą laparoskopowa i klasyczną).
  • Operacje przełyku, żołądka, jelit  (z uwzględnieniem leczenia nowotworów, metodą klasyczną i laparoskopową).
  • Operacje trzustki (guzy nowotworowe, torbiele).
  • Operacje przepuklin jamy brzusznej (z użyciem siatki z tworzywa sztucznego).
  • Operacje tarczycy.
  • Operacje żylaków kończyn dolnych.
  • Operacje proktologiczne (hemoroidy, polipy, szczeliny, przetoki odbytu).
  • Operacje w zakresie „ostrego brzucha”.
  • Operacje z powodu urazów.
  • Operacyjne i endoskopowe zabiegi wytworzenia dostępu do żywienia drogą przewodu pokarmowego (gastrostomie, jejunostomie, PEG).
  • Inne operacje chirurgiczne.

We współpracy z Pracownią Endoskopii wykonywane są gastroskopie i kolonoskopie u pacjentów wymagających znieczulenia ogólnego do badania. Wiele procedur planowych, jak również ostrodyżurowych wykonywanych jest metodą laparoskopową.

Świadczenia wykonywane metodą laparoskopową to m.in.:

• Operacje wycięcia jelita grubego, pęcherzyka żółciowego, wyrostka robaczkowego.
  • Zabiegi zeszycia przedziurawionego owrzodzenia żołądka.
  • Niektóre typy przepuklin brzusznych.

Przyjęcia do Oddziału:

• w stanach zagrożenia życia lub zdrowia za pośrednictwem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego,
  • planowo zgodnie z kolejką prowadzoną zgodnie z zasadami określonymi przepisami oraz zasadami Narodowego Funduszu Zdrowia.

Kolejność zabiegów planowych ustalana jest zgodnie z prowadzoną na zasadach określonych przez NFZ listą. (Podmiot, w którym kolejka oczekujących na świadczenie jest najkrótsza można sprawdzić korzystając z serwisu www.kolejki.nfz.gov.pl)

Oddział dysponuje łóżkami w zmodernizowanej w 2016 roku części Szpitala. Sale 1 i 2 łóżkowe każda z własną łazienką i wc.

Pacjenci w czasie hospitalizacji  mają zapewnioną rehabilitację prowadzoną przez fizjoterapeutów. Po wypisaniu z Oddziału istnieje możliwość kontynuowania rehabilitacji w naszym Zakładzie Rehabilitacji i Fizykoterapii w ramach NFZ (w granicach określonego przez MOW NFZ limitu i zgodnie z kolejką) lub komercyjnie.

Oddział posiada możliwość wykonywania operacji poza kontraktem z Narodowym Funduszem Zdrowia. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z naszym Punktem Obsługi Pacjenta Komercyjnego (tel. 22-555-111 bez kolejki). Ceny poszczególnych zabiegów komercyjnych kalkulowane są indywidualnie (po konsultacji lekarskiej) w oparciu o cennik (plik pdf)